Jesteśmy profesjonalnym zespołem lekarskim
z kilkunastoletnim doświadczeniem w leczeniu uzależnień
od alkoholu i powikłań poalkoholowych.


Zespół abstynencyjny, odtrucie alkoholowe i detoks


Odtrucia alkoholowe Warszawa

Zespół abstynencyjny jest zespołem objawów, jakie wynikają z nagłego odstawienia alkoholu, po wcześniejszym ciągu alkoholowym. A jego zaawansowanie może być różne, u różnych osób oraz zależne od okresu, w jakim organizm był pod wpływem alkoholu. Do najczęstszych objawów możemy zaliczyć: lęk i niepokój, zawroty głowy, a także do napadów drgawkowych i majaczenie. Nadmierne picie osłabia również organizm poprzez odwodnienie organizmu oraz wypłukiwanie elektrolitów. Taki stan może zaburzyć pracę całego organizmu, w tym wzrost ciśnienia, zaburzenia rytmu serca, a nagłe odstawienie alkoholu prowadzić do rozdrażnienia i roztrzęsienia. Aby wyeliminować objawy zespołu abstynencyjnego, osoby uzależnione znowu sięgają po alkohol.

U osób, które popadły w ciąg alkoholowy niezbędna jest pomoc lekarzy, aby bezpiecznie przywrócić organizm do normalnego funkcjonowania. W takich przypadkach szczególnie niebezpieczne może być nagłe odstawienie alkoholu. Skutecznym sposobem na leczenie zespołu abstynencji alkoholowej jest odtrucie alkoholowe. Jest wiele klinik oferujących odtrucia całodobowo. Pacjent znajduje się tam pod stałą opieką lekarzy, którzy stopniowo pomagają pozbyć się toksyn z organizmu, jednocześnie dostarczając wszystkie potrzebne związki i elektrolity.

Przy leczeniu farmakologicznym w odtruwaniu poalkoholowym stosuje się najczęściej lek Relanium. Czasami podawane są doustnie, a w cięższych przypadkach stosuje się kroplówki. Podczas odtruwania bardzo ważne jest również nawadnianie oraz uzupełnienie braków elektrolitowych, czyli poprawę bilansu wodno-elektrolitowego. Podaje się również witaminę B1 oraz kokarboksylazy.

Jeśli odtruwanie organizmu przebiega bez powikłań możliwe jest dalsza detoksykacja oraz możliwość dalszej walki z nałogiem. Można również całkowicie wyeliminować nawroty zespołu abstynencji poalkoholowej. Leczenie chorób alkoholowych wymaga czasu, dlatego też warto zwrócić się o pomoc do specjalistów w tej dziedzinie.


« powrót do artykułów


© 2009 ODTRUWAMY.PL