Jesteśmy profesjonalnym zespołem lekarskim
z kilkunastoletnim doświadczeniem w leczeniu uzależnień
od alkoholu i powikłań poalkoholowych.


Domowe sposoby na leczenie zatrucia alkoholowego


Odtrucia całodobowo Warszawa

Każdy szuka dobrego i sprawdzonego sposobu na kaca, który pojawia się na drugi dzień po piciu alkoholu. Czasami objawy są na tyle silne, że wykluczają nas z normalnego funkcjonowania, czasem nawet wywołują wymioty, niestrawność oraz wiele innych powikłań. Tak zwany kac, to nic innego, jak zatrucie alkoholu, które powstaje poprzez nadużycie alkoholu oraz powstaniem toksycznych związków, po rozkładzie alkoholu w naszym organizmie.

Jak więc radzić sobie z takim zatruciem w domowych warunkach? Po pierwsze, aby pozbyć się skutecznie alkoholu z krwi potrzeba czasu, a dodatkowo jest uzależnione od wielu czynników, takich jak wiek, waga, stan zdrowia, czy też wydolności wątroby, która to jest najbardziej narażona na skutki zbyt obfitego picia alkoholu. Z pewnością każdy stosuje jakąś swoją sprawdzoną metodę, niektórzy wolą przeczekać wszystkie objawy leżąc w łóżku i czekając, aż przejdzie. Ale są też inne ciekawe sposoby, takie jak naprzemienny zimny i ciepły prysznic, czy też wyjście na saunę. Również w aptece możemy dostać sporo specyfików takich jak 2KC, KC-24, które pomagają w niedopuszczeniu do zatrucia alkoholowego. Przydatne mogą być też leki takie jak: węgiel, aspiryna, alka-prim, gastrolit, czy też raphacholin. Wszystkie te leki pomagają w usuwaniu szkodliwych związków z naszego organizmu.

Czasami jednak domowe środki mogą okazać się nieskuteczne i niewystarczające, w szczególności u osób popadających w ciąg picia. W takich przypadkach najskuteczniejszym sposobem może okazać się wezwania specjalistów oferujących odtrucia całodobowo Warszawa. Pomoc lekarzy z pewnością pomoże w bezpiecznym pozbyciu się toksyn z organizmu i przywrócenie go do normalnego funkcjonowania.

Na poziom szkodliwości alkoholu może wpływać także sposób jego picia, dlatego powinno się unikać picia na pusty żołądek, delektowania się smakiem alkoholu w ustach, picia mocnych drinków przez słomkę, picia trunków kolorowych w dużych ilościach, picia drinków z napojami gazowanymi oraz picia kawy podczas picia alkoholu. Wprowadzając takie ograniczenia, z pewnością zatrucie alkoholem będzie mniejsze. Jednak najpewniejszy jest zdrowy rozsądek i umiar w piciu.


« powrót do artykułów


© 2009 ODTRUWAMY.PL