Jesteśmy profesjonalnym zespołem lekarskim
z kilkunastoletnim doświadczeniem w leczeniu uzależnień
od alkoholu i powikłań poalkoholowych.


Czym jest odtrucie alkoholowe?


Odtrucie alkoholowe

Odtrucie alkoholowe często jest mylnie nazywaną formą leczenia alkoholizmu. Mimo, iż jest to dobry początek na walkę z uzależnieniem, to zadaniem odtruwania poalkoholowego jest złagodzenie dolegliwości, dotyczących zatrucia alkoholem. Zatrucie alkoholowe jest skutkiem przyjęcia zbyt dużej dawki alkoholu. W dłuższym okresie czasu prowadzi to do uzależnienia, przez co organizm zaczyna domagać się coraz większej dawki alkoholu. Jeśli z kolei we krwi takiej osoby zaczyna spadać jego poziom, to pojawiają się dolegliwości fizyczne oraz psychiczne. Można zaliczyć do nich stany lękowe, kłopoty ze snem, pogorszenie samopoczucia, objawy przypominające grypę, drgawki. Najczęściej wybieraną przez osoby uzależnione opcją na zneutralizowanie tych dolegliwości jest ponowne sięgnięcie po alkohol. Prowadzi to do pijackiego ciągu, którego sam uzależniony nie jest w stanie przerwać.

Długotrwałe nadużywanie alkoholu oraz wytwarzanie w organizmie szkodliwych toksyn może prowadzić do wielu uszkodzeń w organizmie, na które najbardziej narażona jest wątroba poprzez przeprowadzane w niej procesy metaboliczne. W raz z toksynami usuwane są substancje spożywcze, co w połączeniu z brakiem apetytu oraz przyjmowaniem kolejnych dawek alkoholu, wpływa na ogólne osłabienie organizmu. Na takim etapie zatrucia alkoholowego niezbędna jest fachowa pomoc lekarzy. Po zgodzie pacjenta lekarz podejmuje odpowiednie działania, ustalając stan ogólny zdrowia uzależnionego oraz dobrania odpowiednich procedur medycznych.

Jeśli chodzi o samo odtrucie alkoholowe, to polega ono na usunięciu z krwi szkodliwych substancji, przez przetoczenie płynów infuzyjnych, a także dostarczenie leków mających na celu zneutralizowanie dolegliwości fizycznych związanych z trzeźwieniem organizmu. Po odpowiednio przeprowadzonym odtruciu alkoholowym, który może trwać nawet kilka dni, lekarz może udzielić porad, dotyczących dalszego postępowania i leczenia uzależnienia.


« powrót do artykułów


© 2009 ODTRUWAMY.PL