Jesteśmy profesjonalnym zespołem lekarskim
z kilkunastoletnim doświadczeniem w leczeniu uzależnień
od alkoholu i powikłań poalkoholowych.


Detoksykacja organizmu


Odtrucie poalkoholowe

Organizm zatruty alkoholem, po uprzednim odtruciu poalkoholowym powinien być poddany detoksykacji. Taka detoksykacja pozwala na odzyskanie sił u pacjenta i przywrócenie organizmu do normalnego funkcjonowania. Osobom uzależnionym daje również bardzo dobry początek do podjęcia walki z uzależnieniem. Detoksykacja alkoholowa pozwala uzupełnić niedobory płynów oraz elektrolitów wypłukanych z organizmu poprzez procesy metaboliczne zachodzące w wątrobie, przy rozkładzie alkoholu w organizmie. Pozwala również na złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, który objawia się lękami, drżeniem, omamami, czy też zaburzeniami świadomości.

Samodzielne przerwanie ciągu może być niebezpieczne i prowadzić do wielu powikłań, dlatego warto wybrać całodobowe odtruwanie warszawa, gdzie profesjonalni lekarze poprzez wykonanie szeregu badań oraz odpowiednio przeprowadzonym odtruwaniu poalkoholowym (w przypadku gdy pacjent jest pod wpływem alkoholu) oraz detoksykacją (gdy stężenie alkoholu we krwi jest bliskie zeru) pozwalają na bezpieczne przywrócenie organizmu do normalnego funkcjonowania. Ważna jest również obecność psychologów oraz terapeutów uzależnień, dzięki którym można podjąć dalsze leczenia związane z leczeniem alkoholizmu.

Detoksykacja jest więc pierwszym krokiem w stronę zdrowia po zatruciu alkoholowym i stosowana jest u osób, które same nie potrafią poradzić sobie z swoim uzależnieniem. Dlatego też po detoksykacji organizmu warto z lekarzami skonsultować dalsze postępowanie związane z leczeniem uzależnienia.


« powrót do artykułów


© 2009 ODTRUWAMY.PL