Jesteśmy profesjonalnym zespołem lekarskim
z kilkunastoletnim doświadczeniem w leczeniu uzależnień
od alkoholu i powikłań poalkoholowych.


Odtruwanie alkoholowe


Odtruwanie alkoholowe

Nadmierne picie alkoholu często prowadzi do chorób alkoholowych, a jednym z procesów związanych z leczeniem uzależnienia od alkoholu jest odtrucie alkoholowe Warszawa.

Proces odtruwania organizmu, to nic innego jak poprawa samopoczucia oraz stabilizacja procesów metabolicznych w organizmie w okresie trzeźwienia. Odtruwanie organizmu nie jest więc leczeniem nałogu, co często jest mylnym nazewnictwem tego procesu. Odtruwanie poalkoholowe w głównej mierze wiąże się więc z usuwaniem toksyn z organizmu, które powstały wskutek przyjęcia zbyt dużej dawki alkoholu i negatywnie wpływają na działanie organizmu. Na największe uszkodzenia związane z zatruciem alkoholowym narażona jest wątroba, w której dochodzi do procesów metabolicznych związanych z rozkładem alkoholu w organizmie.

Proces odtruwania organizmu polega więc na ustaleniu ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz pomoc w łagodnym przywróceniu odpowiedniego metabolizmu w organizmie. Po zastosowaniu odpowiedniego leczenia z organizmu pacjenta usuwane są szkodliwe toksyny, a zarazem dostarczane są odpowiednie minerały wspomagające regenerację, oraz likwidujące odczuwalne fizyczne dolegliwości u pacjenta. Jest to więc okresowe wsparcie, które może być dobrym początkiem na walkę z nałogiem, ale przede wszystkim pozwala przerwać ciąg alkoholowy oraz poprawić samopoczucie pacjenta. Bowiem podczas przyjmowania zbyt dużej dawki alkoholu, organizm z automatu domaga się kolejnych dawek alkoholu, co może prowadzić do ciągu alkoholowego, a po dłuższym okresie do uzależnienia od alkoholu.

Odtruwanie organizmu jest jedynym skutecznym sposobem na pokonanie fizycznych objawów ze strony organizmu. Natomiast po skutecznie przeprowadzonym odtruwaniu i detoksykacji organizmu osoby uzależnionej warto podjąć dalsze leczenie terapiami, tak, aby na stałe móc skończyć z nałogiem.


« powrót do artykułów


© 2009 ODTRUWAMY.PL